Men - Short Program
10/26(Fri) 21:10/日本:10/27(土) 10:10〜
StN. | Name | Nat. |
  | Warm-Up Group 1 |   |
1 | Yasuharu NANRI | JPN |
2 | Ryan BRADLEY | USA |
3 | Karel ZELENKA | ITA |
4 | Andrei LUTAI | RUS |
5 | Kristoffer BERNTSSON | SWE |
6 | Takahiko KOZUKA | JPN |
  | Warm-Up Group 2 |   |
7 | Kevin REYNOLDS | CAN |
8 | Patrick CHAN | CAN |
9 | Alban PREAUBERT | FRA |
10 | Stephen CARRIERE | USA |
11 | Evan LYSACEK | USA |
12 | Daisuke TAKAHASHI | JPN |
|
Men - Free Skating
10/27(Sta) 19:55/日本:10/28(日) 8:55〜
StN. | Name | Nat. | SP |
  | Warm-Up Group 1 |   |   |
1 | Karel ZELENKA | ITA | 46.14 |
2 | Kristoffer BERNTSSON | SWE | 54.15 |
3 | Takahiko KOZUKA | JPN | 56.25 |
4 | Yasuharu NANRI | JPN | 57.84 |
5 | Ryan BRADLEY | USA | 58.69 |
6 | Kevin REYNOLDS | CAN | 59.25 |
  | Warm-Up Group 2 |   |   |
7 | Stephen CARRIERE | USA | 66.85 |
8 | Andrei LUTAI | RUS | 66.91 |
9 | Alban PREAUBERT | FRA | 67.05 |
10 | Patrick CHAN | CAN | 67.47 |
11 | Evan LYSACEK | USA | 67.70 |
12 | Daisuke TAKAHASHI | JPN | 80.04 |
|
|
Ladies - Short Program
10/27(Sat) 18:00/日本:10/28(日) 7:00〜
StN. | Name | Nat. |
  | Warm-Up Group 1 |   |
1 | Alexandra IEVLEVA | RUS |
2 | Tugba KARADEMIR | TUR |
3 | Mira LEUNG | CAN |
4 | Mai ASADA | JPN |
5 | Valentina MARCHEI | ITA |
  | Warm-Up Group 2 |   |
6 | Binshu XU | CHN |
7 | Elene GEDEVANISHVILI | GEO |
8 | Caroline ZHANG | USA |
9 | Emily HUGHES | USA |
10 | Kimmie MEISSNER | USA |
11 | Miki ANDO | JPN |
|
Ladies - Free Skating
10/28(Sun) 16:08/日本:10/29(月) 5:08〜
StN. | Name | Nat. | SP |
  | Warm-Up Group 1 |   |   |
1 | Elene GEDEVANISHVILI | GEO | 38.30 |
2 | Tugba KARADEMIR | TUR | 41.58 |
3 | Valentina MARCHEI | ITA | 44.64 |
4 | Alexandra IEVLEVA | RUS | 44.78 |
5 | Binshu XU | CHN | 45.16 |
  | Warm-Up Group 2 |   |   |
6 | Mira LEUNG | CAN | 46.04 |
7 | Mai ASADA | JPN | 46.82 |
8 | Emily HUGHES | USA | 47.66 |
9 | Caroline ZHANG | USA | 56.48 |
10 | Miki ANDO | JPN | 56.58 |
11 | Kimmie MEISSNER | USA | 59.24 |
|
|
Pairs - Short Program
10/26(Fri) 19:35/日本:10/27(土) 8:35〜
StN. | Name | Nat. |
  | Warm-Up Group 1 |   |
1 | Meeran TROMBLEY / Laureano IBARRA | USA |
2 | Amanda EVORA / Mark LADWIG | USA |
3 | Laura MAGITTERI / Ondrej HOTAREK | ITA |
  | Warm-Up Group 2 |   |
4 | Stacey KEMP / David KING | GBR |
5 | Jessica DUBE / Bryce DAVISON | CAN |
6 | Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV | RUS |
7 | Qing PANG / Jian TONG | CHN |
|
Pairs - Free Skating
10/27(Sat) 15:45/日本:10/27(土) 28:45〜
StN. | Name | Nat. | SP |
  | Warm-Up Group 1 |   |   |
1 | Laura MAGITTERI / Ondrej HOTAREK | ITA | 38.76 |
2 | Stacey KEMP / David KING | GBR | 44.74 |
3 | Meeran TROMBLEY / Laureano IBARRA | USA | 45.48 |
  | Warm-Up Group 2 |   |   |
4 | Amanda EVORA / Mark LADWIG | USA | 46.18 |
5 | Vera BAZAROVA / Yuri LARIONOV | RUS | 56.76 |
6 | Qing PANG / Jian TONG | CHN | 60.32 |
7 | Jessica DUBE / Bryce DAVISON | CAN | 60.80 |
|
|
Ice Dancing - Compulsory Dance
Austrian Waltz
10/26(Fri) 18:00/日本:10/27(土) 7:00〜
StN. | Name | Nat. |
  | Warm-Up Group 1 |   |
1 | Ekaterina RUBLEVA / Ivan SHEFER | RUS |
2 | Cathy REED / Chris REED | JPN |
3 | Xiaoyang YU / Chen WANG | CHN |
4 | Alexandra ZARETSKI / Roman ZARETSKI | ISR |
5 | Kimberly NAVARRO / Brent BOMMENTRE | USA |
  | Warm-Up Group 2 |   |
6 | Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT | FRA |
7 | Kristin FRASER / Igor LUKANIN | AZE |
8 | Federica FAIELLA / Massimo SCALI | ITA |
9 | Meryl DAVIS / Charlie WHITE | USA |
10 | Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO | USA |
|
Ice Dancing - Original Dance
Folk-Country Dance
10/27(Sat) 14:00/日本:10/27(土) 27:00〜
StN. | Name | Nat. | CD |
  | Warm-Up Group 1 |   |   |
1 | Xiaoyang YU / Chen WANG | CHN | 22.14 |
2 | Cathy REED / Chris REED | JPN | 26.47 |
3 | Ekaterina RUBLEVA / Ivan SHEFER | RUS | 26.95 |
4 | Alexandra ZARETSKI / Roman ZARETSKI | ISR | 27.80 |
5 | Kimberly NAVARRO / Brent BOMMENTRE | USA | 27.90 |
  | Warm-Up Group 2 |   |   |
6 | Meryl DAVIS / Charlie WHITE | USA | 30.16 |
7 | Kristin FRASER / Igor LUKANIN | AZE | 31.19 |
8 | Federica FAIELLA / Massimo SCALI | ITA | 31.43 |
9 | Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT | FRA | 34.56 |
10 | Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO | USA | 36.03 |
|
Ice Dancing - Free Dance
10/28(Sun) 14:00/日本:10/28(日) 27:00〜
StN. | Name | Nat. | CD+OD |
  | Warm-Up Group 1 |   |   |
1 | Xiaoyang YU / Chen WANG | CHN | 65.33 |
2 | Cathy REED / Chris REED | JPN | 70.26 |
3 | Ekaterina RUBLEVA / Ivan SHEFER | RUS | 72.41 |
4 | Alexandra ZARETSKI / Roman ZARETSKI | ISR | 78.92 |
5 | Kimberly NAVARRO / Brent BOMMENTRE | USA | 79.03 |
  | Warm-Up Group 2 |   |   |
6 | Kristin FRASER / Igor LUKANIN | AZE | 82.42 |
7 | Meryl DAVIS / Charlie WHITE | USA | 83.00 |
8 | Federica FAIELLA / Massimo SCALI | ITA | 85.99 |
9 | Nathalie PECHALAT / Fabian BOURZAT | FRA | 91.51 |
10 | Tanith BELBIN / Benjamin AGOSTO | USA | 95.27 |
|
|